Dovoz Škoda Octavia 3

Poslední dovoz, tentokrát přes kontakt z rodiny, byl opět velmi rychlý. Jednalo se o Octavii 3. generace po faceliftu, 2.0tdi 110kw DSG ve výbavě style.

Původně měl zákazník auto vybrané a já ho měl jen zarezervovat, aby se mohl zorganizovat odtah do ČR, nejlépe následující den. problém ale nastal hned na začátku – prodejci (autorizovaný servis škoda, VW, BMW a Mini) se nedalo dovolat, a to ani po několika pokusech z různých telefonů během i mimo oficiální otevírací dobu.

Dovoz Škoda Octavia 3

Další háček byl v tom, že auto bylo 600km daleko, Poblíž Hannoveru (ano, “kousek” před mojí oblíbenou destinací Hamburg). Náklady na dovoz by tedy byly už neúměrně velké k celkové ceně vozu.

Se zákazníkem jsem tedy navázal intenzivnější konverzaci o tom, jak by nové auto mělo vypadat. zadání bylo poměrně jednoduché “potřebujeme do rodiny kombi, hlavně v automatu kvůli přítelkyni, která právě dostala řidičský průkaz”. Jasně daná byla i značka a model díky zkušenostem s předchozím modelem. Dále už to byly klasické požadavky výbavy jako velká navigace, xenony, výhřev sedaček atp. Začal jsem tedy vyhledávat alternativy, kde by bylo místo prodeje v rámci zákazníkem daného rozpočtu na dovoz. Rychle jsem našel pár vozů, jeden z nich si dokonce zákazník před časem nechal prověřovat v autorizovaném servisu Škoda a vše se zdálo v pořádku.

Domluvili jsme se, že druhý den s hotovostí vyrazím k autu a pokud bude všechno v pořádku, ještě ten den ho přivezu.

Jak jsem slíbil, tak se stalo. V pátek ráno jsem se vydal na ca 300km cestu severně od Passau. Auto vypadalo na první pohled solidně, bylo po čerstvém servisu vč. výměny oleje v DSG. Bylo vidět, že auto bylo používáno jako firemní vůz, který polykal dálniční kilometry. Za 4 roky ujel necelých 180t km, na vozidle byly ještě pneumatiky s DOT téhož roku výroby jako škodovka, v interiéru bylo na první pohled poznat, že bylo používáno výhradně místo řidiče, zbytek byl netknutý. jediná vada na kráse bylo prasklé přední okno, známky od kamínku na předním nárazníku a pár lehkých vrypů na zadním nárazníku. oktávka ale byla technicky ve slušném stavu a splňovala všechny podmínky dané zákazníkem, vč. ceny. Po krátkém rozhovoru po telefonu se tedy Honza rozhodl pro jeho koupi. Rychle jsem v pátek dopoledne ještě zařídil převozní SPZ a s autem jsem se vydal zpět do Plzně. Krátce po 14h jsem auto předával novému, nadmíru spokojenému majiteli.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..