Dovoz Fabia RS

Na začátku celého projektu car-guy.eu byla jednoduchá myšlenka – jednou za čas ve volné chvíli dovézt nějaké zajímavé, ne úplně běžné auto.

Tahle jedničková RSa je toho zářným příkladem, auta z posledního roku výroby (2007) s tak malým nájezdem (cca 175t km) se již na trhu moc neobjevují a už vůbec ne v takovém stavu. ano, spousta lidí fabii RS 1.9tdi odsuzuje a považuje jí za “ obyčejnou fabii v nejvyšším výbavovém stupni”, pořád se jich ale vyrobilo pouze 22t ks a lidé si pěkné kousky v originálním stavu začínají nechávat jako “uloženky”.

Dovoz Fabia RS žlutá

Tenhle kousek od třetího majitele dostal v Německu v únoru 2020 čerstvou STK, servis a o pár týdnů byla uložena pod plachtu do garáže. O necelý rok později jsem auto objevil já, následovala rychlá komunikace s prodejcem a vydání se na místo prodeje – kousek od Norimberka. Po příjezdu na místě následovala krátká projížďka a obhlídka technického stavu, autu nebylo co vytknout. Mělo samozřejmě náznaky rzi na typických místech za předními a před zadními koly na prazích, ale nic dramatického co by se nedalo lehce ošetřit.

Finančně byla nabídka velmi zajímavá, proto jsem s rozhodnutím neotálel.

Dovoz Fabia RS žlutá
Dovoz Fabia RS žlutá

Po dovozu do Čech dostalo auto kompletní hloubkový úklid interiéru a exteriéru. O měsíc později se přijel podívat jeho budoucí majitel, s autem byl spokojený a tak s rozhodnutím také dlouho neotálel. Jsem si jist, že náš společný zážitek s testovací projížďky ho pouze přesvědčil a posunul dál v nákupu. řekněme, že auto ještě nebylo zapsáno v registru vozidel, ale “nějaké” SPZ mělo a náhodou jsme se dostali do policejní kontroly. 

Vše ale dobře dopadlo a RSa dnes jezdí na severu Plzně.

Dovoz Fabia RS žlutá

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..