Dovoz Toyota Hilux

Jak jste se již mohli dozvědět v sekci “o mě”, čas od času mě vždy kontaktoval někdo ze známých nebo jejich známých s prosbou o pomoc při dovozu vozu z Německa.

Jinak tomu nebylo ani v tomto případě, kontaktovali mě kluci z reatrac s.r.o., jeden z jejich kolegů měl v Německu vyhlídnutou Toyotu Hilux r.v. 2004, která se do Čech vůbec nedovážela.

Toyota Hilux

Se zákazníkem jsem se zkontaktoval a dali jsme dohromady plán dovozu, který měl proběhnout hned další den, za předpokladu, že auto je ještě k dispozici.

Zavolal jsem prodejci, zjistil, že auto je ještě na prodej, a domluvil schůzku na následující ráno. Na místo jsme to měli cca 200km, takže nebyl zapotřebí neúměrně brzký výjezd.

Zákazník Pavel je vyučený automechanik takže věděl přesně co na autě zkontrolovat a auto si prověřil sám. čím více jsme kolem auta chodili a prohlíželi jeho stav, tím více jsme byli příjemně překvapení. Jasně, bylo to 14let staré auto, které bylo obouchané a poškrabané ze všech stran, je to přecejen pracovní auto. A proto jsme se zaměřovali spíše na techniku, které na stáří a ujeté kilometry byla opravdu bezchybná. Jedině snad chladič by zasloužil vyměnit, ten byl ještě původní, a ručička palivoměru neukazovala, což se ukázalo jako vadné čidlo u nádrže PHM. Rozkaz zněl jasně, auto bereme. Výměnou za menší finanční obnos jsme od prodejce obdrželi smlouvu, dokumenty a klíče od vozidla. Společně s kupujícím jsme vyrazili na nedaleký dopravní inspektorát, kde jsme zakoupili převozní SPZ. Opět jsme byli překvapeni, byl pátek hodinu před koncem otevírací doby. Paní za přepážkou byla velice milá, zanedlouho nám vystavila opis TP a převozní SPZ, popřála pěkný víkend a my vyrazili zpět k vozu. Po umístění SPZ jsme se ještě pro jistotu zastavili na čerpací stanici a dotankovali Hiluxe doplna, přecijen nefungoval palivoměr, nechtěli jsme riskovat nějaké kompikace na zpáteční cestě.

Společně se spokojeným zákazníkem jsme brzo odpoledne dorazili zpět do Plzně!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..