Dvoj dovoz z Německa pro kamarády

Dnes jsem si pro Vás připravil jeden “dvojčlánek” o dvou podobných vozech, které jsem dovezl pro své kamarády. Oba se ozvali v takřka ten samý den, oba hledali nový vůz narychlo, protože stávající vozy začaly vypovídat službu. Oba chtěli naftu, kombi a ideálně automat. Rád jsem jim zprostředkoval dovoz, do oba měli do týdne nové auto doma!

VW Passat 2.0TDi
Ford Focus 2.0TDCi


Ford Focus 2.0TDCi 110kw, r.v. 2018, 145t km

Petr měl doteď předchozí generaci Forda Mondeo v automatu, vzhledem k rozpočtu padla opět volba na ford, kombi a automat, ovšem menší model – focus. S přítelkyní měli kdysi tento samý vůz půjčený na dovolené a byli z něj nadšení, proto měli velkou radost, že ten samý vůz budou moci přivítat ve svém vozovém parku.

Ford Focus 2.0TDCi

Jednalo se o model z roku 2018, měl najeto cca 145t km a slušnou výbavu – klima, velká navigace, vyhřívání sedaček. V rámci vyjednávání o ceně se mi podařilo z prodejce “vymámit” druhou sadu alu kol se zimními pneumatikami. Dvě zimní a dvě letní pneumatiky bude třeba obnovit, již byly na hraně použitelnosti, stejně tak zadní brzdy.

Kladné body focus získal tím, že měl před nedávnem vyměněný olej v převodovce, interiér byl zachovalý a čistý a auto mělo celkově jenom jednoho předchozího majitele – firmu, která nezanedbávala servis a v dubnu letošního roku ještě stihla udělat čerstvou STK. Takže jsem auto přivezl na převozních značkách a udělal pouze evidenční kontrolu, která byla v kombinaci s COC listem dostačujicí pro zapsání do registru v ČR.

Ford Focus 2.0TDCi
Ford Focus 2.0TDCi

VW Passat 2.0TDi 110kw, r.v. 2015, 85t km

Vašek je můj spolužák ze střední školy, se kterým jsem se setkal po dlouhých letech právě kvůli dovozu auta z německa. Stávající Passat začal v posledních týdnech stávkovat, vrcholem byl nouzový režim, ve kterém se auto nachází druhý týden, a který znemožňuje každodenní bezstarostné používání.

VW Passat 2.0TDi

Udělali jsme rychlý předvýběr v rámci rozpočtu a vyrazili na obhlídku prvních dvou kusů. U prvního jsme zjistili, že má sice ještě necelý rok tovární záruky, ale také lakované přední pravé dveře. Podle majitele mu do auta z boku vběhla srnka, nebyl ale schopen doložit foto rozsahu poškození. jinak bylo auto v bezvadném stavu, ale tento malý černý puntík nás nakonec donutil rozhodnout se proti. V průběhu prohlídky prvního vozu jsem do mailu dostal servisní historii druhého kusu, kde byla poznámka o měněném airbagu řidiče, sloupku řízení a celého volantu. Tento kus jsme dále neprověřovali a pustili ho z hlavy, bylo očividně bourané.

Do třetice všeho dobrého

Říká se “do třetice všeho dobrého”, a tak to bylo i v tomto případě. Na třetí auto jsem se již jel podívat sám. Stálo v Norimberku u třetího majitele (první byla leasingoví společnost). Takto čisté a opečovávané auto jsem dlouho neviděl! Lak byl z výroby, nikde žádné známky nehody nebo nešetrného zacházení. Passat měl zánovní brzdy na obou nápravách, ergonomické sedačky s alcantarou, LED světla a velkou navi. Jen převodovka DSG chyběla, ale tu Vašek vzhledem ke stavu vozu oželel.

VW Passat 2.0TDi
VW Passat 2.0TDi

Po tom, co mi majitel sdělil, že auto má sice long-life interval na olej, ale vždy v polovině tohoto intervalu si olej mění sám, bylo jasné, že tenhle kousek si nenechám utéct! Hned z místa jsem volal Vaškovi, že jsem vyjednal drobnou slevu, auto je “f topu” a že domluvíme s majitelem předání. O tři dni později jsme již s autem uháněli zpět do ČR

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..