Dovoz Hondy Accord TypeS

Adam se mi ozval zhruba před třemi týdny, že ho spousta dovozců se svým požadavkem odmítla a jestli bych mu s dovozem pomohl. Jasně, vždyť od toho jsem tady! A co to bude? “No potřebuju dovézt auto ze Švýcarska” slyšel jsem na druhé straně telefonu.
Honda Accord TypeS
Honda Accord TypeS

Hlavou se mi honilo jenom to, že to už je druhá poptávka na Švýcarsko ten samý týden, to je snad sen! “A nebylo by lepší kouknout na podobná auta někde v Německu? Při dovozu ze Švýcar zaplatíš 10% clo a 20%DPH ještě než auto bude na značkách”. Nesnažil jsem se ho odradit, ale najít alternativu, která by ho nestála tolik peněz. Postupně jsme vlastně zjistili, že Accorda TypeS v takovém stavu, s takovými kilometry (97t km) a za takové peníze, jako našel v CH, nikde v Evropě teď hned nenajdeme, takže jsem se svižně dal do komunikace s prodejcem.

Honda Accord TypeS
Honda Accord TypeS

Pokaždé jsem hrozně mile překvapen s jakou ochotou švýcarští prodejce s potenciálním zájemcem komunikují po telefonu, ne jinak tomu bylo i v tomto případě. Auto, aspoň dle popisu prodejce, nemělo chybičku, jeden háček to ale přeci jen mělo – Accord byl dokonce týdne rezervovaný pánem, který měl o auto vážný zájem, potřeboval jen dořešit otázku financí. Nastalo tedy rychlé vystřízlivění a takřka týdenní čekání.

V pátek dopoledne zvoní telefon, prodejce si uložil číslo a dokonce si pamatoval i jméno! Následoval 15minutový rozhovor, auto bylo stále k mání, rezervováno pro nás po celý následující týden, k autu byla druhá sada originálních disků a dokonce se podařilo předjednat menší slevu, která by alespoň z části pokryla výdaje na dovoz a registraci v ČR. Zíral jsem s otevřenou pusou..

Honda Accord TypeS
Honda Accord TypeS
Honda Accord TypeS
Honda Accord TypeS

Hned v úterý jsem pro auto vyrazil na švýcarskou stranu Bodamského jezera. Malý rodinný prodejce mě přivítal s otevřenou náručí, šálkem kávy a podrobnou historií vozu. Celá rodina předchozího majitele od prodejce kupuje auta již 20roků. Majitel se odstěhoval do hor a tak potřeboval SUV – TypeS musel z domu. Následovala pečlivá prohlídka vozu i testovací jízda. Auto splňovalo požadavky a hlavně všechno to, co mi prodejce řekl do telefonu. Ano, sem tam škrábanec na karoserii i v interiéru, vzhledem ke stáří ale naprosto akceptovatelné. 19ti palcová, neoriginální, kola na tom ale byla o poznání hůře – autu sluší, ale těch oděrků od obrubníků, ajaj. Až se mi chtělo brečet. Pozitivní ale bylo, že kola společně se sníženými pružinami jsou zapsány v TP a tudíž nenastal sebemenší problém při STK ani registraci v ČR.

Honda Accord TypeS 2.4i 148kw
Honda Accord TypeS 2.4i 148kw

Na místě následovala další sleva, která tedy v celkové výši pokryla takřka polovinu mojí provize za dovoz. Auto jsem naložil na vlek a zamířil na celnici, kde jsem auto musel nechat zaclít a přihlásit do tranzitního režimu v EU. Ve Švýcarsku je to záležitost maximálně dvou hodin, ale vyclení v Čechách to trvá vždy půl dne, bohužel…

Více o celní problematice a dovozu ze Švýcarska Vám přinesu příště, v samostatném článku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..