Toyota Auris Kombi 1.6i

97kw, r.v. 2015, 63t km

Tentokrát to byl běh na delší trať, ale tak tomu bývá vždycky u aut tohoto typu. Po jednoduchých motorech o objemu 1.6l bez turba je všeobecně poptávka vyšší než nabídka a tak nové kusy z inzerce rychle mizí.

Toyota Auris

Celkem měl zákazník vybrané tři kusy – jeden v Berlíně, který jsme nechávali až jako poslední variantu. Druhý byl kousek od Norimberka a třetí na jihu Bavorska u Augsburgu.

Jelikož se snažím nejezdit zbytečně prověřovat jenom jedno auto, skládám si většinou s týdenním předstihem itinerář cesty, abych prověřil vždy více vozů najednou, což se ve finále pozitivně promítne i do ceny za dovoz. Rozhodl jsem se tedy jako první prověřit toyotu u Augsburgu. po cestě jsem ještě telefonicky prověřoval vůz u Norimberka. Od majitele jsem se dozvěděl, že vůz má sportovní podvozek, což mělo za následek, že zákazník tento vůz odmítl.

Toyota Auris
Toyota Auris

Na místě v Augsburgu jsem zjistil, že byla lakovaná kapota, pravý nárazník a dveře spolujezdce. Naštěstí byl k vozu znalecký posudek od nehody kde bylo vidět, že škoda byla vyčíslena na ca 3000€ a z přiložených fotek bylo jasné, že se jednalo o škodu malého rozsahu – pouze promáčklina na blatníku a kapotě. Vše ale bylo odstraněno v profesionálním servisu. Vůz byl jinak velmi čistý a zachovalý, ještě aby ne při takovém nájezdu. Servis byl celou dobu prováděn v autorizovaném servisu a od posledního auto najelo pouze 3t km. STK je platná až do srpna 2022, k vozu byla druhá sada zimních pneu na plechových discích a také rok záruky na ojetý vůz, která je platná v celé EU. Po krátké telefonní diskuzi se zákazníkem jsme se rozhodli vozidlo koupit.

Toyota Auris
Toyota Auris

Po zaplacení jsem se opět vydal “na místo činu”, zorganizoval převozní SPZ a s autem se vydal na cestu domů. Druhý den jsem vůz na již zmíněných převozkách předával klientovi, který poté pokračoval na evidenční kontrolu do Brna (vůz s COC listem, opět odpadala nutnost kompletní dovozové STK), kde následně vůz sám zapsal do registru.

Největší odměnou pro mě bylo, když mi zákazník při předávání řekl, že ještě řeší prodej svého vozu a jakmile bude pryč, tak se mi znova ozve – bude potřebovat druhý vůz pro manželku. Spokojený a vracející se zákazník je pro mě prioritou!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..